امکان سنجی تحقق برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

دانلود پروپوزال تکمیل شده و پر شده: امکان سنجی تحقق برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

نمونه پروپوزال های آماده همه رشته های دانشگاهی و دانلود فرم تکمیل شده و پر شده طرح پیشنهادیه پروپوزال ارشد و دکتری، نوشته شده با اصول روش تحقیق مناسب برای پایان نامه.

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

همواره تربیت حرفه‏ای، بخشی از نظام‏های تربیتی به شمار می رود و در دوران معاصر، این مسأله توجه ویژه‏ای را به خود جلب کرده که خود ناشی از اهمیتی است که مسایل اقتصادی در حیات اجتماعی ملل معاصر ایفا  می­کنند. هر یک از جوامع به‌نحوی با توسعه روبرو هستند؛ جوامع پیشرفته در اندیشه­ی حفظ و ارتقای سطح آن و جوامع عقب­مانده و توسعه­نیافته یا کمتر توسعه­یافته در پی نیل به اصل آن هستند. دغدغه­ی توسعه، در این    برهه­ی زمانی که شاهد تغییرات بسیار سریع و چشمگیر در عرصه­ی علوم و فناوری هستیم، از جمله مهم­ترین عواملی است که آموزش‌های فنی و حرفه‏ای و کاردانش را کانون توجه قرار داده و آن را به یکی از عمده‏ترین مسائل تعلیم و تربیت بدل کرده است. در جهان فراصنعتی امروز توسعه به معنی عام بدون توجه به آموزش‌های فنی و حرفه­ای مفهوم نخواهد داشت . انقلاب علمی _ فنی، انقلابی عمیق و کیفی در نیروهای تولید و از آن جمله در نیروی انسانی و روش های تولید به وجود آورده است. از این رو پرداختن به آموزش‌های فنی و حرفه­ای و کاردانش به دلیل تنوع، انعطاف­پذیری و آماده­سازی فرد برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار و همچنین کسب مهارت‌ها در راستای فناوری و علوم وابسته به همراه دانش­هاي خاص مربوط به مشاغل در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اولویت می­یابد. تدوین سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بر اساس مبانی و اصولی که منبعث از اعتقادات و باورهای قلبی و آموزه­های دینی ماست و توجه ویژه­ی آن به توسعه­ی کمی و کیفی آموزش‌های فنی و حرفه­ای و کاردانش وظیفه­ي نظام آموزشی کشور را سنگین­تر می­سازد. در دین اسلام از بدو پیدایش به تربیت حرفه­ای  توجه شده و به انسان به منزله­ی «عامل» نگریسته می‏شود. یعنی به منزله­ی موجودی که رفتارهای تعیین کننده­ی هویت وی، مبتنی برمبادی معرفتی، میلی و ارادی است.(باقری، ۱۳۷۹)

در نظام های آموزشی پیشرو، در طراحی­های آموزشی علاوه بر علم­گرایی، مهارت­پیشگی را نیز لحاظ می­کنند. در چنین دیدگاهی، هدف مدیریت طراح و برنامه­ریز بیشتر توانا ساختن[۱] است تا دانشمند پروری.(استیوارد، ۲۰۱۸، ص۱۴)

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

https://lszapi.com/: https://lszapi.com

پروژه آماده مدیریت، حسابداری، پروپوزال آماده تقریبا رایگان ارشد و دکتری روانشناسی، پرسشنامه و ترجمه آماده کشاورزی، علوم سیاسی، معماری، عمران و همه رشته های دانشگاهی، پروپوزال پر شده مدیریت آموزشی، تکنولوژی آموزشی، تربیت بدنی

 

[۱] . Enabling

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

یازده − ده =

0