دنياي كامپيوتر هاي كيفي

دنياي كامپيوتر هاي كيفي

(۸ صفحه ورد)

شايد تا كتون در مورد كامپيو تر هاي كيفي مطالبي را مطالعه يا شنيده باشيد . در كل كامپيوترهاي امروزي در مدل كيفي به همان اندازه كامپيوترهاي روميزي داراي قدرت محاسباتي هستند . بي آنكه به اندازه آنها فضا اشغال كنند . مي توانيد يك كامپيوتر كيفي را با خود به مسافرت ببريد و به امور محاسباتي خود بپردازيد و يا در منزل يا در محل كار آن را همراه داشته باشيد . در اينجا به اين نكته مي پردازيم كه اين كامپيوترهاي قابل حمل چطور مي توانند مانند كامپيوترهاي بزرگتر اما در اندازه هاي كوچكتر كارهاي محاسباتي انجام دهند .

تاريخچه اي كوتاه

آلن كي از مركز تحقيقاتي شركت زيراكس در دهه ۷۰ ميلادي ايده يك كامپيوتر قابل حمل را مطرح كرد كي كامپيوتر را به اندازه يك دفتر يادداشت قابل حمل تصور كرد و آن را Dynabook  ناميد . اولين كامپيوتر كيفي در سال ۱۹۷۹ به دست ويليام ماگوريچ در شركت Gridsystems  طراحي و ساخته شد اين نمونه داراي حافظه اي معادل  ۳۴۰ كيلو بايت بود .

در سال ۱۹۸۳ شركت گاويلان كامپيوتر كامپيوتري با اين مشخصات عرضه كرد :

  1. ۶۴ كيلو بايت حافظه RAM 2. سيستم عامل انحصاري گاويلان ۳٫ ريزپردازنده ۸۰۸۸  ۴٫ ماوس  ۵٫ چاپگر قابل تحمل    ۶٫ وزن آن با چاپگر معادل ۴/۶ كيلوگرم بود .

سال ۱۹۸۴ شركت ا پل كامپيوتر مدل خود را بنام  Applellc   عرضه كرد . اما يك كامپيوتر كيفي واقعي بحساب نمي آمد . وزن آن معادل ۵ كيلو گرم بود و ۱۲۸ كيلو بايت حافظه داشت ………………….

……………….

………………..

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

شانزده − دوازده =

0