دانلود پروپوزال آماده زبان و ادبیات عرب: بررسي تاريخ ادبيات عرب در مازندران از عصر عباسي تا كنون

دانلود پروپوزال آماده زبان و ادبیات عرب: بررسي تاريخ ادبيات عرب در مازندران از عصر عباسي تا كنون

دانلود پروپوزال آماده زبان و ادبیات عرب و پروپوزال تکمیل شده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و انجام پایان نامه دکتری و نوشتن پروپوزال اصلی و پروپوزال آماده روش تحقیق ، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

با نفوذ‌ اسلام و زبان و فرهنگ عربی بر منطقه طبرستان با توجه به مقتضیات زمان، عالمانی پا به عرصه فرهنگ و ادب نهادند و آثار ارزشمندی به زبان عربی از خود به جای گذاشته‌اند. لذا براساس آنچه که از موضوع پایان‌نامه استنباط می‌گردد، با عنوان «بررسی تاریخ ادبیات عرب در مازندران از عصر عباسی تا کنون» بر آن شدیم تا تحقیقاتی در رابطه با مفاخر و دانشمندان و علمای تازی‌نویس طبرستان و چگونگی شکل‌گیری این منطقه از خاک میهن عزیزمان که از دیرباز مهد پرورش بزرگان علمی و ادبی و دینی بوده و هست اقدام نماییم و همچنین سعی شده است با توجه به موضوع  اوضاع ادبی دوره عباسی وبعدازآن رابرسی و بزرگانی را که آثار ادبی منثورویامنظوم دارند را معرفی نماییم.

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

تهیه تاریخ ادبیات عرب در طبرستان به مفهوم واقعی کلمه کاری بس دشواراست و برای دستیابی به این هدف باید به بررسی‌ دقیق و همه‌جانبه پرداخت.

……………………………

 

۳- پیشینه و ادبیات تحقیق:

ایرانیان و تازیان پس از اسلام :

حضرت محمد (ص) در سال (۶۱۰ میلادی) به پیامبری مبعوث شد و (۲۸ صفر سال یازدهم هجرت) در شهر مدینه رحلت کرد. (گروهی از مؤلفین، ۱۳۷۲ه./۶۶)

در زمان ابوبکر مثنی بن حارثه پیشوای بنی‌شیبان از سوی ابوبکر اجازه یافت زیر فرمان خالدبن ولید به قلمرو ایران حمله کند. نخستین جنگ، جنگ زات‌السلاسل بود. (موسوی بجنوردی، ۱۳۸۰ هـ۱۰/۵۳۱).

……………………………

نتیجه‌ی استیلای اعراب بر  ایران :

نتیجه تأثیر استیلای عرب بر ایران را می‌شود در موارد زیر خلاصه کرد:

۱- تبدیل مذهب زرتشتی به مذهب اسلام.

۲- نفوذ لغات عربی در زبان فارسی و مهجور شدن زبان پهلوی، مانند، زکوه، تیمم، اقامه، محراب، مناره، صلوه، رکوع، سجود، ودیعه، عاریه، عده، و حفانه و …

۳- متروک شدن خط پهلوی و تبدیل آن به خط عربی.

………….

اوضاع ادبی ایران درعصرعباسی

در عصر عباسی با داخل شدن ایرانیان در کارهای دولتی و به خصوص از آن زمانی که ایرانیان شروع به ترجمه و تألیف کتاب کردند در زمینه‌ی لغت، صرف و نحو عربی و تفسیر و حدیث خود را به درجه‌ی استادی رساندند و خودشان معلمین بزرگ زبان عربی شدند.(همان ماخذ)

………………..

۹- روش شناسی تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

…………………………………….

…………………………………….

…………………………………..

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

https://lszapi.com/: https://lszapi.com

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ، انجام پایان نامه دکتری، انجام رساله دکتری، نوشتن پروپوزال، انتخاب موضوع پایان نامه، پایان نامه مدیریت، انجام پایان نامه دکتری ، انجام رساله ، انجام پروپوزال دکتری ، پروپوزال آماده ، پروپوزال آماده ، پروپوزال آماده

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

شانزده + 13 =

0