: بررسي تأثیر ويژگي‌های شخصيتي مصرف‌كننده بر شخصيت برند و وفاداري به برند مطالعه موردي:شركت‌هاي بيمه استان گيلان

دانلود پروپوزال آماده: : بررسي تأثیر ويژگي‌های شخصيتي مصرف‌كننده بر شخصيت برند و وفاداري به برند مطالعه موردي:شركت‌هاي بيمه استان گيلان

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

مدیریت بازرگانی گرایش: بیمه

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

هدف اصلي هر سازمان علاوه بر فروش محصول خود، ايجاد نوعي رابطه و پيوند پايدار بين محصول و گروه خاصي از مشتريان مي‌باشد، عصاره اين رابطه پايدار، نوعي تعهد و وفاداري مشتري نسبت به محصول را به دنبال دارد. ايجاد چنين تعهدي نسبت به يك محصول با نام تجاري خاص فرايندي شامل مراحل آشنا شدن مشتري با محصول، شناخت پيدا كردن نسبت به آن و سپس ترجيح محصول با نام تجاري خاص را در بر مي‌گيرد. امروزه مشتريان كالاها و خدمات در كشورهاي مختلف به ويژه كشور توسعه يافته هزينه بيشتري را براي كالاهاي داراي برند معروف مي‌پردازند، زيرا برند بخش قابل توجهي از اطميناني كه مشتري به دنبال آن است را اعطا مي‌كند(غفاري آشتياني و مير،۱۳۹۰).

منظور از شخصيت برند، جنبه احساسي تصوير برند [۱]در ذهن انسان است، اين تصوير از تمام تجربياتي كه مصرف كننده از يك برند دارد شكل گرفته است. مصرف‌كنندگان معمولا نام تجاري را از جنبه‌هايي كه بطور عمده از شخصيت فرد اقتباس شده است درك مي‌كنند و آن را به برند تعميم مي‌دهند. بعد شخصيتي برند را مي‌توان توسعه و تعميم داد و ابعاد شخصيتي انسان را در قلمرو نام تجاري تعريف كرد. در شخصيت نام تجاري دو عنصر اصلي وجود دارد كه عبارتند از: نوعي منفعتي كه از طريق نام تجاري نصيب فرد مي‌شود و نوع مصرف‌كننده‌اي كه آن (برند) را ترجيح مي‌دهد (غفاري آشتياني و مير،۱۳۹۰).

مصرف‌كنندگان محصولات مانند سخنگوياني براي برند خواهند بود و اساس و پايه‌اي را براي عرضه كنندگان ايجاد خواهند كرد كه هويت و خصوصيت برند را بسازند (لين[۲]،۲۰۱۹).

با خصوصيات خاص يك برند، مصرف‌كنندگاني كه اين ويژگي شخصيتي را تاييد مي‌كنند جذب خواهند شد و اولويت و ترجيح به آن برند به تدريج افزايش خواهد كرد. علاوه بر اين شركت مي‌تواند روابط خوب و مطلوب خود را با مشتريان خود از طريق شخصيت و خصوصيت برند خود ارتقا ببخشد، چون هر برندي داراي خصوصيت ويژه خود است و مشتريان ممكن است به مانند يك انسان واقعي با برند رفتار كنند (لين،۲۰۱۹).

آگاهي از اينكه مشتريان يك شركت نسبت به برند در چه سطحي از وفاداري قرار دارند، كمك مي‌كند تا برنامه بازاريابي كه شامل حفظ مشتري و جذب مشتريان  جديد مي‌باشد به گونه‌اي موثرتر تدوين شود از آنجاكه يك توافق كلي بر سر اين موضوع كه مشتريان وفادار سود آورترند وجود دارد، سازمان‌ها علاقه‌مند هستند تا روابط بلند مدت با مشتريان وفادار به برند برقرار كنند (كي فرزندي اصل، ۱۳۹۱).

تمام فعاليت‌هاي بازاريابي هدفشان باور دادن و شناساندن شخصيت و خصوصيت برند خود به مصرف‌كنندگان است و اينكه بتوانند ارتباط ميان برند و مصرف كننده را تقويت كنند تا بدين وسيله وفاداري و عدالت برند را ارتقاء دهند (لين،۲۰۱۹).

شخصيت برندكه به عنوان ارتباط حسي بين برند و مصرف كننده مي‌تواند درك شود و نقش مهم زيادي را ايفا مي‌كند در خلق، گسترش و حفظ برندهاي بزرگ و مهم، دانشمندان ثابت كرده‌اند كه احساسات در لايه زيرين، رفتار انسان‌ها را هدايت مي‌كند بنابراين ويژگي برند بايد با عنوان يك عنصر مهم در موفقيت برند درك شود.

در سال‌هاي اخير  اگر  چه در مورد شخصيت برند تحقیقاتی در حوزه برندها ی مربوط به  محصولاتی همچون كالاهاي بادوام، كالاهاي مصرفي، سرگرمي، وكالاهاي لوكس[۳] صورت گرفته است (لين،۲۰۱۹).

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

https://lszapi.com/: https://lszapi.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

[۱]– BRAND IMAGE

[۲]– lin

[۳]– LUXURY GOOD

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

1 × 5 =

0