نمونه پر شده آزمون NEO

نمونه پر شده آزمون NEO

شکایت اصلی(Chief complaint):

حوصله هیچ کاری رو ندارم. همه اش ناراحتم. احساس میکنم تا اندازه ای از زندگی خسته شدم.

سابقه بیماری فعلی(History of present illness):

بیمار طی ۸ماه گذشته بخاطر ازدواج معشوقه اش با شخصی دیگر، گوشه گیر شده، احساس شادمانی کمی دارد. شب ها تا دیر وقت بیدار می ماند، میلی به غذا خوردن ندارد. بیشتر اوقات ساکت است. و با هم اتاقی هایش در خوابگاه کمتر وارد تعامل میشود. احساس بیهودگی و بی فایدگی میکند، مشکلاتی در تمرکز و توجه دارند و نمی تواند به کارهای درسی اش برسد. احساس ضعف، خستگی و فرسودگی میکنند. احساس تنهایی و پوچی میکنند……………………..

معاینه وضعیت روانی

  1. وضیعت ظاهری (General Appearance):

لباسهایش مرتب است و رنگهای تیره پوشیده. سن ظاهری وی با سن تقویمی اش کوچکتر نشان میدهد.

  1. رفتار حرکتی(Motoric Behavior):

کندی روانی- حرکتی دارد.

  1. طرز برخورد در حین مصاحبه(Attiude):

با آزمونگر همکاری لازم را دارد………………

  • تشخیص پنج محوری DSM-IV-TR

محور    I:  اختلال افسردگی اساسی

محور  II: –

محور:III بیماری کلیوی

محورIV: شکست عاطفی

محور: ۷۵………………

…………………..

تمایل به پاسخ مثبت دادن به عبارت ها

در وارسی تمایل آزمودنی به بلی گویی، این نتیجه بدست آمد که آزمودنی در مجموع سؤالاتی که به آنها پاسخ “کاملاً موافقم و موافقم” را داده است کمتر از ۱۵۰ می باشد ،بنابراین فرد تمایلی به بله گویی ندارد.

تمایل به پاسخ منفی دادن به عبارت ها

در بررسی نه گویی نیز شواهد دال بر تأیید آن بدست نیامد؛ یعنی پاسخنامۀ آزمودنی کمتر از ۵۰ مورد پاسخ……………………..

۳محاسبه نمرات مقیاس ها و شاخص ها

…………………

.۴توصیف کلی شخصیت بر مبنای عوامل ۵ گانه

اين فرد داراي درجۀ بسیار بالايي از بي ثباتي هيجاني نيز است. داشتن احساسات منفي همچون ترس، غم، برانگيختگي، خشم، احساس گناه، احساس كلافگي دائمي و فراگير مبناي مقياس عصبيت(N) را تشكيل مي دهند، در هر صورت N در برگيرندۀ عناصري بيش از آسيب پذيري به ناخوش احوالي روان شناختي است. فرد داراي نمره خیلی بالا در N، به احتمال بيشتري داراي باورهاي غيرمنطقي است و قدرت كمتري در كنترل تكانه ها دارد و درجه هاي انطباق ضعيف تري با ديگران و شرايط فشار رواني را نشان مي دهد. همچنين فرد داراي نمره خیلی بالا در اين شاخص ممكن است در معرض خطر ابتلا به برخي از اختلالات رواني باشد……………

تفسير تفصيلي

عصبيت(N): اين فرد مضطرب، معمولاً بيمناك و مستعد نگراني است. اوگاهي از ديگران عصباني شده و پرتنش و وحشت زده است و يك آمادگي براي احساس خشم، اعم از اينكه به صورت آشكار يا به طور نهفته باشد، را دارد. ……………………..

همبسته هاي شخصيتي

سازگاري و دفاع ها: احتمالا این فرد در سازگاری با استر س های روزمره ی زندگی برخی از پاسخ های ناکارآمد مانند کینه به دیگران،………………

فرضيه هاي باليني و دلالت هاي درماني

چنین افرادی دارای ویژگی های شخصیتی افسرده می باشند که به نظر درمان شناختی مفید باشد و برای اختلال افسردگی بیمار دارو درمانی بهترین شیوة درمان می باشد.

    ۸- ثبات پروفايل

چنين پروفايلي در دوران بزرگسالي اين فرد از ثبات خوبي برخوردار است؛ اين توصيف مي تواند راهنماي خوبي براي توصيف فرد، حتي در سالخوردگي او باشد. چنانچه روان درماني يا تغييراتي در سلامت وي روي ندهد، او با همين ويژگي ها به زندگي خود ادامه خواهد داد……………….

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

3 × 5 =

0