تذكر لساني وظيفه همگاني

تذكر لساني وظيفه همگاني

(۱۱صفحه ورد)

در جامعه ي اسلامي تكليف عامه ي مردم امر به معروف و نهي از منكر با لسان است. چيزي كه جامعه را اصلاح مي كند همين نهي از منكر زباني است. اگر مردم به آدم بدكار، خلاف كار، كسي كه اشاعه ي فحشا مي كند و مي خواهد قبح گناه را از جامعه ببرد بگويند و ده ، صد يا هزار نفر و به طور كلي افكار عمومي جامعه روي وجود و ذهن او سنگيني كند اين براي او شكننده ترين چيزهاست.

من مي گويم مردم بايد اين روحيه را پيدا كنند.

مردم همانطور كه نماز را واجب مي دانند بايد امر به معروف را واجب بدانند.

فريضه ي امر به معروف و نهي از منكر در مرحله ي زباني آن وظيفه ي عموم مسلمين است و اختصاص به گروه و سازمان خاص ندارد ائمه محترم جماعات و نمازگزاران مساجد نيز مي توانند و موظفند به هر اندازه در وسع آنهاست در انجام اين وظيفه ي بزرگ اقدام نمايند.

تأثير زبان و گفتن

خداي متعال در زبان اين اثر را قرار داده است در امر و نهي اين اثر را قرار داده است ما چرا اين حكمت الهي را درك نمي كنيم؟ عمل كنيد تا ببينيد مي شود يا نمي شود حرف بزنيد، بگوييد يك كلمه بيشتر هم نمي خواهد لازم نيست سخراني بكنيد كسي كه مي بينيد خلافي را مرتكب مي شود دروغي را ، غيبتي را ، تهمتي ، كينه ورزي نسبت به برادر مؤمن را، بي اعتنايي به محرمات دين را،‌بي اعتنايي به مقدسات را،‌ اهانت به پذيرفته هاي ايماني مردم را، پوشش نامناسب را، هر كدام از اين كارها كسي انجام داد يك كلمه،‌ لازم نيست با خشم باشد يك كلمه ي آسان بگوييد: « اين كار شما خلاف است نكنيد» شما بگوييد ديگري بگويد. ديگري بگويد گناه در جامعه مي خشكد تأثير امر به معروف و نهي زباني اگر انجام بگيرد از تأثير مشت پولادين حكومتها بيشتر است……………………

……………………………….

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

0