تاريخچه ورزش بدمينتون

تاريخچه ورزش بدمينتون

(۲۷صفحه ورد)

ريخچه بازي بدمينتون، صدها سال است كه در هندوستان، سيام و ژاپن بازي مي‌شود. نام اين بازي در هندوستان پونا (Poona) بود و افسران انگليسي كه در هندوستان بودند به اين بازي علاقه زيادي داشتند. در سال ۱۸۷۰ ميلادي بعضي از افسران انگليسي و سايل بازي بدمينتون را به انگلستان بردند و در اوقات بيكاري اين بازي را انجام مي‌دادند در سال ۱۸۷۳ در جشني كه توسط دوك بوفورت (Duke of beaufort) در قصر خانوادگي‌اش برپا بود، اين بازي هم انجام شد. از آنجايي كه اسم اين قصر خانه بدمينتون بود، اسم اين بازي هم كم‌كم به بازي بدمينتون معروف شد. باشگاه بدمينتون كه در سال ۱۸۷۷ تأسيس شد اولين قوانين مكتوب اين بازي را اعلام نمود. در سال ۱۸۹۳ انجمن بدمينتون انگلستان بعنوان اولين انجمن ملي بدمينتون تأسيس گرديد و نخستين بازيهاي قهرماني انگليس در سال ۱۸۹۹ برگزار گرديد.

تا سال ۱۹۱۴ حدود ۴۶۷ باشگاه و تا سال ۱۹۲۳، به تعداد ۵۵۰ باشگاه و تا سال ۱۹۴۳ در حدود ۱۰۰۰ باشگاه در انگلستان بوجود آمد. امروزه در حدود پنج هزار باشگاه بدمينتون در انگلستان وجود دارد.

فدراسيون بين‌المللي بدمينتون (IBF) در سال ۱۹۴۳ تأسيس گرديد و قرار گذاشته شد كه اولين مسابقات قهرماني جهان در سال ۱۹۳۹ برگزار شود. اما بخاطر جنگ جهاني دوم اين مسابقات انجام نشد و تا سال ۱۹۴۹ به تعويق افتاد. مؤسسين اوليه فدراسيون بين‌المللي بدمينتون ۹ كشور بودند كه عبارتند از: كانادا، دانمارك، انگلستان، فرانسه، ايرلند، زلاندنو، اسكاتلند و ولز. ايالات متحده آمريكا چهار سال بعد به فدراسيون بين‌المللي بدمينتون، مسابقات كاپ توماس بود كه در سال ۱۹۴۸ برگزار گرديد. مسابقات كاپ توماس كه مسابقه قهرماني تيمي مردان جهان است توسط رئيس فدراسيون بين‌المللي بدمينتون، سِر جرج توماس برگزار گرديد.

…………………….

…………………….

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

0