تأثیر کالاهای تقلبی بر اقتصاد جهان

تأثیر کالاهای تقلبی بر اقتصاد جهان

(۴ صفحه ورد)

در گذشته کشورهای اروپایی از دزدان دریایی و حمله گروه هایی از دزدان به کشتی های تجاری رنج می بردند . با توجه به این که مستعمره های آنها در اقصی نقاط جهان پراکنده شده پدیده فوق نمود بیشتری داشت.

در گذشته کشورهای اروپایی از دزدان دریایی و حمله گروه هایی از دزدان به کشتی های تجاری رنج می بردند . با توجه به این که مستعمره های آنها در اقصی نقاط جهان پراکنده شده پدیده فوق نمود بیشتری داشت. اما در عصر جدید کشورهای صنعتی از نوعی دزدی رنج می برند که دارای معانی متعددی است که جعل کالا، تولید و غل و غش تجاری از این جمله اند. امروزه در اثر جعل کالا و تولیدات، اقتصاد اروپا و جهان با زیان های فراوانی روبه رو می شود تا جایی که خسارت های کشورهای صنعتی به دلیل بخش تجاری و تولیدات تقلبی به حدود ۵۰ میلیارد دلار می رسد. نکته آشکار این است که دولت ها و ملت ها موظف اند تا اقدام هایی را برای جلوگیری از این مسأله انجام دهند زیرا خسارت های ناشی از آن سلامتی مصرف کننده را در داخل کشور تولیدکننده و در سطح جهان تهدید می کند.

شکوفایی تجارت کالاهای تقلبی ضررهای زیادی را به رشد تجارت و سرمایه گذاری و دولت ها و شرکت ها وارد می کند. با وقوع انقلاب در اطلاعات و ارتباطات ملاحظه می شود که ۹۰ درصد دزدی های تجاری در خصوص کالاهایی خاص، برنامه های کامپیوتری و سی دی های فشرده رخ می دهد. براساس اعلام برخی از برآوردهای منابع آمریکایی خسارت های آمریکا در خصوص جعل برنامه های کامپیوتری، فیلم های سینمایی، موسیقی و فیلم های ویدیویی فقط در بازار چین در سال ۲۰۰۲ حدود ۱‎/۸۹ میلیارد دلار بوده است.

………………….

………………….

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

0